Letový program

V sobotu 13. května proběhne od 9:00 hodin na královéhradeckém letišti tradiční podívaná pro širokou veřejnost. Pro diváky bude připraven bohatý program, při kterém si na své přijdou nejen fanoušci letectví, ale také rodiny s dětmi.


Těšit se můžete na ukázky letecké a zdravotnické techniky, praktické činnosti záchranářů, spolupráce složek IZS v rámci simulovaných zásahů a chybět nebudou ani ukázky vrcholné pilotáže mnoha typů vrtulníků i letounů, včetně letecké akrobacie.

Zajímavosti z programu budou postupně doplňovány.

  • Strhující letecké vystoupení akrobatického vrtulníku Red Bull BÖ105
  • OK-DSE se poprvé ukáže na nebi v rámci Helicopter Show! Vrtulník od letošního roku slouží na LZS Hradec Králové, takže se můžete těšit rovnou na dva žluté anděly, které doplní hnědé écéčko
  • Bravurní exhibice jednomotorového vrtulníku AS 350 B3
  • Vrtulník typu Enstrom 480B s výkonným turbínovým motorem Rolls Royce
  •  Armáda České republiky s vrtulníkem W3A Sokol od 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely a vrtulníkem Mi-171Š z 22. zVrL
  •  Akrobatické vystoupení Petra Kopfsteina se strojem Extra 330SC

V rámci tradiční simulované hromadné nehody budou poprvé zapojeni profesionální kynologové HZS ČR Pardubického kraje, PS Ústí nad Orlicí se záchrannými psy. Více informací o záchranných psech a psovodech najdete zde.
Dopravní nehodu nákladního automobilu Scania a autobusu připraví odtahová služba Vápeník. Těšit se můžete na vyprošťovací speciál Scania 10x4, vyprošťovací speciál Scania 6x4, Scania s hydraulickou rukou 54tun (dosah 25m s návěsem), Scania s hydraulickou rukou 80tun (dosah 35m), doprovodné a servisní vozidlo VW transporter.

 

Program leteckého dne bude zveřejněn před akcí. 

BO 105 2     letecky den 1     letecky den 2