Školení hasičů

V rámci Helicopter Show proběhne na letišti v Hradci Králové školení hasičů, týkající se provozu letecké techniky na letištích, hotovostní asistence pro potřeby provozovatelů letišť a záchrany posádek letadel při haváriích, je v této podobě organizováno pro složky IZS, které nepůsobí přímo na letištích.

Každý účastník obdrží certifikát k oprávnění být zařazen do letištní požární hotovosti v rámci leteckého provozu. Pro účastníky školení bude v tištěné podobě připraven TTD nejběžnějších typů letounů a vrtulníků provozovaných v České republice.

 

Termín a místo konání: 12. května 2017 od 13 hodin / letiště Hradec Králové

Téma: Řešení leteckých mimořádných událostí a taktické postupy Záchranné požární služby letiště

Poplatky: Školení hasičů je zpoplatněno částkou 650,- Kč/osobu vč. DPH (v ceně jsou studijní materiály a občerstvení). Úhrada školení bude v hotovosti na místě, popř. po předchozí dohodě převodem na bankovní účet organizátora

Registrace účastníků je povinná prostřednictvím formuláře (sekce registrace - školení hasiči) a to nejpozději do 2. května 2017. Kapacita je omezena!

 

Osnova školení hasičů:

  • Bezpečnostní postupy při nouzových přistáních na letištích. Jak zabezpečit a připravit plochu pro nouzové přistání letadla
  • Taktika zásahu při hašení, vyprošťovacích a záchranných pracích z letadel po haváriích v průběhu nouzových přistání
  • Na co si dát pozor při haváriích letadel, nebezpečné zařízení, např. vystřelovací sedačky, nouzové a brzdící padáky, odpojovače baterií, záchranné systémy, ULL, apod.
  • Způsob ohlášení mimořádných situací v souvislosti s nouzovým přistáním (průnik informací o nouzovém přistání vrtulníků a letounů)
  • Obecné zásady hašení uhlovodíkových paliv (JET A1)
  • Prezentace provozovatelů letounů a vrtulníků o letecké technice

slozky izs 3